Przejdź do głównej zawartości
Wczytywanie...

Społem Zakopane Spółka z o.o

Jubileuszowy film

Trwają zdjęcia do filmu na 80-lecie Społem Zakopane.
W górach, w mieście, w naturalnym otoczeniu!
Będzie to piękna opowieść o ludziach, historii, naturze.

Bohaterami tego projektu są mieszkańcy Zakopanego i okolic, pracownicy i klienci Społem Zakopane, ważne dla miasta osobowości.
W reżyserii i wg.scenariusza Pana Bartka Solika powstaje 15 minutowy materiał o Firmie Społem Zakopane.
Wśród bohaterów opowieści znaleźli się m.in Przewodniczący Rady Nadzorczej Pan Maciej Krokowski, prawnik ale też przewodnik górski, który wiele razy wędrował po Tatrach w towarzystwie Prezesa Społem Pana Józefa Szwaba, rodowitego górala, członka Związku Podhalan.

Fragment jednej z takich wędrówek będziemy mogli zobaczyć w projekcie filmowym  Bartka Solika.

Zdjęcia z planu zostały zrobione w drodze na Halę Gąsienicową, halę pasterską z przepięknym widokiem  na masyw Kościelca, Granatów i Kasprowy Wierch.

Nazwa Doliny Gąsienicowej związana jest z nazwiskiem Gąsieniców, dawniejszych właścicieli. Była dawniej intensywnie wypasana, wchodziła w skład Hali Gąsienicowej. W zapisach pojawiła się już w 1653 r. jako hala Stawów. Na mapach z XIX wieku figuruje nazwa Doliny Siedmiu Stawów. Tętniła życiem pasterskim, była odwiedzana przez zbójników, według podań tutaj werbował do powstania Aleksander Kostka-Napierski[3]. W 1964 r. zakończono wykup od prywatnych właścicieli, rozebrano większość szałasów i zlikwidowano wypas[3]. Od tego momentu rozpoczyna się w wyniku naturalnej sukcesji ekologicznej zarastanie doliny lasem i kosodrzewiną. Obecnie dno doliny porastają już ogromne łany kosodrzewiny[2].

żródło:wikipedia

realizacja fotograficzna Sylwia Biernacik, dn.3.09.2019r

 

Powrót