O nas Społem Zakopane Spółka z o.o.

Szacunek względem klientów
Pasja w tworzeniu nowych rozwiązań
Odpowiedzialność za pracę i firmę
Łatwość w kontaktach interpersonalnych
Entuzjazm do twórczego działania
Moc marki, która dąży do rozwoju

HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ

Dzieje zakopiańskiej Spółdzielni sięgają dwudziestolecia międzywojennego. W 1939 roku Zarząd Spółdzielni Rolniczo-Handlowej  “Podhale” w Nowym Targu zorganizował swoją filię w Zakopanem. Działalność handlową rozpoczęto w pierwszym sklepie Spółdzielni przy ulicy Krupówki 31, dzisiejszym sklepie ”Podhale”. Po rocznej działalności powstała samodzielna Spółdzielnia z Radą Nadzorczą
i Zarządem, przyjmując nazwę Góralskiej Spółdzielni Rolniczo - Handlowej. W czasie okupacji Spółdzielnia oficjalnie zaopatrywała ludność w podstawowe artykuły spożywcze. Ponadto pracownicy Spółdzielni wspierali działalność ruchu oporu, pomagali ludziom ukrywającym się w tym regionie oraz współpracowali przy dostarczaniu broni dla grup partyzanckich.  W rejonie dzisiejszej Krokwi, gdzie znajdowało się żydowskie getto, organizowali pomoc żywnościową.

Dnia 29 stycznia 1945 roku Zakopane zostało wyzwolone spod okupacji hitlerowskiej.Już lutym 1945 roku odbyło się pierwsze Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni w wyzwolonym mieście. Zgromadzenie dało początek Powszechnej Spółdzielni Gospodarczej przemianowanej na Walnym Zgromadzeniu 21 marca 1948 na Powszechną Spółdzielnię Spożywców “Społem”.

Spółdzielczość była wówczas jedynym ruchem społeczno-gospodarczym tolerowanym przez władzę ludową jako wzór dla tworzącego się handlu państwowego, który miał zdominować rynek w Polsce powojennej. Spółdzielnia “Społem” działała zawsze zgodnie
z nowoczesnymi trendami. Umiejętność dostosowania do zmieniającej się sytuacji gospodarczej, profesjonalizm w zarządzaniu firmą, poszukiwanie nowych rozwiązań sprawiało, że “Społem” było firmą widoczną i konkurencyjną na lokalnym rynku. Wszystkie placówki handlowe zlokalizowane były i są w atrakcyjnych punktach miasta.

TERAŹNIEJSZOŚĆ 

Z dniem 1 kwietnia 2014 r., na podstawie uchwał Zgromadzenia Przedstawicieli Spółdzielni, całe przedsiębiorstwoSpółdzielni zostało aportem wniesione do Społem Zakopane Spółki z o.o.
Spółka Społem Zakopane jest następcą prawnym i historycznym Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem w Zakopanem z prawie 80-letnim dorobkiem. Nasza Spółka jest również pracodawcą dla wszystkich pracowników byłej Spółdzielni, z zachowaniem wszystkich uprawnień i obowiązków pracowniczych.

21 czerwca 2011 r.,  Społem Zakopane otworzyło pierwszy sklep w Polsce pod nazwą GAMA.
Gama to marka handlowa Polskich firm spod znaku Społem oraz Gminnych Spółdzielni – Samopomoc Chłopska. Projekt Gama realizowany jest z udziałem Partnerskiego Serwisu Detalicznego. PSD to spółka powołana w celu reprezentowania interesów handlowych Spółek i Spółdzielni. Utworzenie polskiej sieci sklepów Gama to odpowiedź na rosnące zagrożenie  stworzone przez firmy z obcym (zagranicznym) kapitałem.
Gama – to polskie sklepy z polskim kapitałem!

Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań aby nasi Klienci byli usatysfakcjonowani. Od ponad 25 lat w naszej firmie funkcjonuje Karta Klienta – dzięki, której szczęśliwi jej posiadacze otrzymują 4% rabatu przez cały rok. Dwa razy w roku – przed każdymi Świętami we wszystkich naszych sklepach podwajamy rabaty! Dodatkowo specjalnie dla naszych klientów kilka razy do roku organizujemy akcje rabatowe i programy lojalnościowe z ciekawymi i cennymi nagrodami!

Społem Zakopane bierze czynny udział w życiu naszego Miasta i Powiatu.

Jesteśmy sponsorami wielu imprez, między innymi takich jak:

Wspieramy: Teatr „Witkacy” im Stanisława I. Witkiewicza, Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem, Fundację Integracji przez Sport – Handicap Zakopane, Uniwersytet III Wieku, Zakopiański Związek Niewidomych. 

Społem Zakopane sp. z o. o to firma:
•    z polskim kapitałem, a właścicielami Spółki są mieszkańcy Zakopanego i Podhala
•    szanująca tradycję, jednocześnie nowoczesna i innowacyjna
•    wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientów